  • CW02C5R100JE1214
CW02C5R100JE1214
advertisement
Manufacturer No:
CW02C5R100JE1214
HK JDW NO:
866-CW02C5R100JE1214
Description:
Through Hole 5.1Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW02C5R100JE1214
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    5.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2.5W
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    15.06mm