  • CW02C180R0JS7014
CW02C180R0JS7014
advertisement
Manufacturer No:
CW02C180R0JS7014
HK JDW NO:
866-CW02C180R0JS7014
Description:
Through Hole 180Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW02C180R0JS7014
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2.5W
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    15.06mm