  • CW02B2K400JE70HS
CW02B2K400JE70HS
advertisement
Manufacturer No:
CW02B2K400JE70HS
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CW02B2K400JE70HS
Datasheet:
CW02B2K400JE70HS
Step5Bar-code shipping tag
CW02B2K400JE70HS
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    2.4kOhms
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3.75W
  • Max Power Dissipation
    3.75W
  • Length
    14.2748mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CW
  • Size / Dimension
    0.188Diax0.562L 4.78mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±5%