  • CW010110R0JE73HE
CW010110R0JE73HE
advertisement
Manufacturer No:
CW010110R0JE73HE
HK JDW NO:
873-CW010110R0JE73HE
Datasheet:
CW010110R0JE73HE
Description:
110Ohms, 13W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW010110R0JE73HE
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    110Ohms
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    13W
  • Max Power Dissipation
    13W
  • Length
    45.2374mm