  • CW010100R0JE70
CW010100R0JE70
advertisement
Manufacturer No:
CW010100R0JE70
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CW010100R0JE70
Package:
Axial
Datasheet:
CW010100R0JE70
Description:
FIXED RESISTOR, 100Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CW010100R0JE70
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CW
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    36V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    10W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    13W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    All-Welded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    38.1mm