  • CTX32T-1R5-R
CTX32T-1R5-R
advertisement
Manufacturer No:
CTX32T-1R5-R
HK JDW NO:
255-CTX32T-1R5-R
Package:
1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CTX32T-1R5-R
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    1210
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    370mA
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    850mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    85MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm