  • CTLSH15-30M364 TR13
CTLSH15-30M364 TR13
advertisement
Manufacturer No:
CTLSH15-30M364 TR13
Manufacturer:
Central Semiconductor
HK JDW NO:
154-CTLSH15-30M364 TR13
Package:
Datasheet:
Description:
RECTIFIER DIODE Diode Rectifier
Step5Bar-code shipping tag
CTLSH15-30M364 TR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Number of Terminals
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Technology
    SCHOTTKY
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F3
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE
  • Diode Type
    RECTIFIER DIODE
  • Case Connection
    CATHODE
  • Output Current-Max
    15A
  • Application
    EFFICIENCY
  • Number of Phases
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    30V
  • Forward Voltage-Max
    0.56V