  • CTC-0073-20-2/4-9
CTC-0073-20-2/4-9
advertisement
Manufacturer No:
CTC-0073-20-2/4-9
HK JDW NO:
790-CTC-0073-20-2/4-9
Package:
Datasheet:
CTC-0073-20-2/4-9
Step5Bar-code shipping tag
CTC-0073-20-2/4-9
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Conductor Material
    Constantan, Copper
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.151 (3.84mm)
  • Conductor Insulation
  • Wire/Cable Diameter
    4.03 mm
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm