  • CTC-0062-20-9/5-9
CTC-0062-20-9/5-9
advertisement
Manufacturer No:
CTC-0062-20-9/5-9
HK JDW NO:
790-CTC-0062-20-9/5-9
Package:
Datasheet:
CTC-0062-20-9/5-9
Description:
Quantity:
In Stock : 8500
Step5Bar-code shipping tag
CTC-0062-20-9/5-9
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Conductor Material
    Alumel, Chromel
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Wire Gauge
    20 AWG
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.159 (4.04mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0120 0.305mm