  • CTC-0044-22-0/4-9
CTC-0044-22-0/4-9
advertisement
Manufacturer No:
CTC-0044-22-0/4-9
HK JDW NO:
790-CTC-0044-22-0/4-9
Package:
Datasheet:
CTC-0044-22-0/4-9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTC-0044-22-0/4-9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Conductor Material
    Constantan, Iron
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Usage
    Thermocouple
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.133 (3.38mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm