  • CTC-0039-22-9/5-9
CTC-0039-22-9/5-9
advertisement
Manufacturer No:
CTC-0039-22-9/5-9
HK JDW NO:
790-CTC-0039-22-9/5-9
Step5Bar-code shipping tag
CTC-0039-22-9/5-9
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Alumel, Chromel
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Wire Gauge
    22 AWG
    White
  • Conductor Strand
    7/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.159 (4.04mm)
  • Conductor Insulation
  • Wire/Cable Diameter
    4.24 mm
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0120 0.305mm