  • CTC-0012-20-9/5-9CS2340
CTC-0012-20-9/5-9CS2340
advertisement
Manufacturer No:
CTC-0012-20-9/5-9CS2340
HK JDW NO:
790-CTC-0012-20-9/5-9CS2340
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTC-0012-20-9/5-9CS2340
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Alumel, Chromel
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2003
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Usage
    Thermocouple
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.134 (3.40mm)
  • Conductor Insulation
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm