  • CSX750PCC10.000M-UT
CSX750PCC10.000M-UT
advertisement
Manufacturer No:
CSX750PCC10.000M-UT
Manufacturer:
Citizen Finetech Miyota
HK JDW NO:
3215-CSX750PCC10.000M-UT
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
CSX750PCC10.000M-UT
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Oscillator Type
    CMOS
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Output Load
    25 pF