  • CSX532T13.000M2-UT10
CSX532T13.000M2-UT10
advertisement
Manufacturer No:
CSX532T13.000M2-UT10
HK JDW NO:
185-CSX532T13.000M2-UT10
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSX532T13.000M2-UT10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~75°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CSX532T
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    TCXO
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Supply
    2.4V~3V
  • Frequency
    13MHz
  • Frequency Stability
    ±2.5ppm
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    1mA
  • Operating Supply Voltage
    3V
  • Load Capacitance
    10pF
  • Max Supply Current
    1mA
  • Frequency Tolerance
    0.00015%
  • Height
    1.4986mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.2004mm