  • CSX-750FMB16000000T
CSX-750FMB16000000T
advertisement
Manufacturer No:
CSX-750FMB16000000T
HK JDW NO:
185-CSX-750FMB16000000T
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
CSX-750FMB16000000T
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CSX-750F
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    2.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Max Supply Current
    2.5mA
  • Height
    1.6002mm
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm