  • CSX-750FBC8000000T
CSX-750FBC8000000T
advertisement
Manufacturer No:
CSX-750FBC8000000T
HK JDW NO:
185-CSX-750FBC8000000T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 8.0000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
CSX-750FBC8000000T
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    8MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS
  • Current - Supply (Max)
    15mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
  • Operating Frequency
    8MHz
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    5mA
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm