  • CSTCR4M19G53Z-R0
CSTCR4M19G53Z-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCR4M19G53Z-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-CSTCR4M19G53Z-R0
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTCR4M19G53Z-R0
Description:
CER RES 4.1900MHZ 15PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
CSTCR4M19G53Z-R0
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, Non-Standard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CERALOCK® CSTCR
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Ceramic
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    4.19MHz
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH1.0 (mm)/L0.098XB0.079XH0.039 (inch)
  • Operating Frequency
    4.19MHz
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.047 1.19mm