  • CSTCE12M0G52A-R0
CSTCE12M0G52A-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCE12M0G52A-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-CSTCE12M0G52A-R0
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTCE12M0G52A-R0
Description:
Ceramic Resonator 12MHz ±0.5% (Tol) ±0.2% (Stability) 10pF 30Ohm Automotive 3-Pin CSMD T/R
Step5Bar-code shipping tag
CSTCE12M0G52A-R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, Non-Standard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CERALOCK® CSTCE
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.051W 3.20mmx1.30mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Ceramic
  • Additional Feature
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±0.2%
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.3XH0.7 (mm)/L0.126XB0.051XH0.028 (inch)
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Load Capacitance
    10pF
  • Impedance
    30Ohm
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.031 0.79mm