  • CSTCE12M0G15L99-R0
CSTCE12M0G15L99-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCE12M0G15L99-R0
HK JDW NO:
535-CSTCE12M0G15L99-R0
Package:
3-SMD, No Lead
Description:
Resonators 12MHz T Shear 0.1%
Step5Bar-code shipping tag
CSTCE12M0G15L99-R0
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Contact Plating
    Gold
  • Package / Case
    3-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CERALOCK® CSTCE
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.051W 3.20mmx1.30mm
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Ceramic
  • Additional Feature
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±0.08%
  • Operating Frequency
    12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Load Capacitance
    33pF
  • Frequency Tolerance
    ±0.1%
  • Self Resonant Frequency
    12MHz
  • Height
    0.031 0.79mm