  • CSSH2728JT16L0
CSSH2728JT16L0
advertisement
Manufacturer No:
CSSH2728JT16L0
HK JDW NO:
762-CSSH2728JT16L0
Datasheet:
CSSH2728JT16L0
Description:
CSSH Series, Metal Element, 16mOhm, 4W, ±5%, -55°C~225°C
Step5Bar-code shipping tag
CSSH2728JT16L0
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Series
    CSSH
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.283W 6.71mmx7.19mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    16mOhm
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    4W
  • Height Seated (Max)
    0.049 1.24mm