  • CSRN2512JT27L0
CSRN2512JT27L0
advertisement
Manufacturer No:
CSRN2512JT27L0
HK JDW NO:
762-CSRN2512JT27L0
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CSRN2512JT27L0
Step5Bar-code shipping tag
CSRN2512JT27L0
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    27mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm