  • CSRN2512FT25L0
CSRN2512FT25L0
advertisement
Manufacturer No:
CSRN2512FT25L0
HK JDW NO:
762-CSRN2512FT25L0
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CSRN2512FT25L0
Description:
CSRN Series, Thick Film, 25mOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CSRN2512FT25L0
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CSRN
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    25mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm