  • CSRN2010JT10L0
CSRN2010JT10L0
advertisement
Manufacturer No:
CSRN2010JT10L0
HK JDW NO:
762-CSRN2010JT10L0
Datasheet:
CSRN2010JT10L0
Description:
FIXED RESISTOR CSRN Series, Thick Film, 10mOhm, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CSRN2010JT10L0
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.097W 5.00mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    10mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W