  • CSRN2010FKR200
CSRN2010FKR200
advertisement
Manufacturer No:
CSRN2010FKR200
HK JDW NO:
762-CSRN2010FKR200
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CSRN2010FKR200
Description:
FIXED RESISTOR CSRN Series, Thick Film, 200mOhm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8168
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSRN2010FKR200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CSRN
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.097W 5.00mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    200mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm