  • CSRN2010FK30L0
CSRN2010FK30L0
advertisement
Manufacturer No:
CSRN2010FK30L0
HK JDW NO:
762-CSRN2010FK30L0
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CSRN2010FK30L0
Description:
CSRN Series, Thick Film, 30mOhm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 12935
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSRN2010FK30L0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    CSRN
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.097W 5.00mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    30mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm