  • CSRF0805JT12L0
CSRF0805JT12L0
advertisement
Manufacturer No:
CSRF0805JT12L0
HK JDW NO:
762-CSRF0805JT12L0
Datasheet:
CSRF0805JT12L0
Description:
FIXED RESISTOR CSRF Series, Metal Foil, 12mOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
CSRF0805JT12L0
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Size / Dimension
    0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    12mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm