  • CSRF0805FT27L0
CSRF0805FT27L0
advertisement
Manufacturer No:
CSRF0805FT27L0
HK JDW NO:
762-CSRF0805FT27L0
Datasheet:
CSRF0805FT27L0
Description:
CSRF Series, Metal Foil, 27mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
CSRF0805FT27L0
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Size / Dimension
    0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    27mOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm