  • CSR13J104JC
CSR13J104JC
advertisement
Manufacturer No:
CSR13J104JC
HK JDW NO:
417-CSR13J104JC
Description:
100nF 5% 125°C-Max -55°C-Min 25Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0003mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13J104JC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Leakage Current
    0.0003mA
  • Tan Delta
    0.02
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%