  • CSR1206FKR270
CSR1206FKR270
advertisement
Manufacturer No:
CSR1206FKR270
HK JDW NO:
762-CSR1206FKR270
Datasheet:
CSR1206FKR270
Description:
CSR Series, Thick Film, 270mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CSR1206FKR270
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    270mOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm