  • CSR0805FTR620
CSR0805FTR620
advertisement
Manufacturer No:
CSR0805FTR620
HK JDW NO:
762-CSR0805FTR620
Datasheet:
CSR0805FTR620
Description:
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 620mOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CSR0805FTR620
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    620mOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm