  • CSR0603JKR110
CSR0603JKR110
advertisement
Manufacturer No:
CSR0603JKR110
HK JDW NO:
762-CSR0603JKR110
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CSR0603JKR110
Description:
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 110mOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CSR0603JKR110
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CSR
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    110mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm