  • CSNL1206JT30L0
CSNL1206JT30L0
advertisement
Manufacturer No:
CSNL1206JT30L0
HK JDW NO:
762-CSNL1206JT30L0
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CSNL1206JT30L0
Description:
FIXED RESISTOR CSNL Series, Metal Element, 30mOhm, ±5%, -55°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSNL1206JT30L0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    CSNL
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    30mOhm
  • Composition
    Metal Element
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm