  • CSHD10-45L TR13 PBFREE
CSHD10-45L TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
CSHD10-45L TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-CSHD10-45L TR13 PBFREE
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 750mV @ 10A -65°C~150°C 100μA @ 45V Cut Tape (CT) TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Surface Mount
Quantity:
In Stock : 12346
Step5Bar-code shipping tag
CSHD10-45L TR13 PBFREE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Subcategory
    Rectifier Diodes
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    750mV @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~150°C
  • Output Current-Max
    10A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    45V
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    200A