  • CS1206KKX7RYBB683
CS1206KKX7RYBB683
advertisement
Manufacturer No:
CS1206KKX7RYBB683
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CS1206KKX7RYBB683
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CS1206KKX7RYBB683
Description:
CS 0.068μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CS1206KKX7RYBB683
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CS
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.068μF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm