  • CS0603JRNPO9BN222
CS0603JRNPO9BN222
advertisement
Manufacturer No:
CS0603JRNPO9BN222
HK JDW NO:
898-CS0603JRNPO9BN222
Datasheet:
CS0603JRNPO9BN222
Description:
CS 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CS0603JRNPO9BN222
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm