  • CRT18-8BK-100
CRT18-8BK-100
advertisement
Manufacturer No:
CRT18-8BK-100
HK JDW NO:
197-CRT18-8BK-100
Datasheet:
CRT18-8BK-100
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 100'
Step5Bar-code shipping tag
CRT18-8BK-100
  • Operating Temperature
    -90°C~200°C
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -90°C
  • Color
    Black
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    40kV
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.225 (5.72mm)
  • Insulation Diameter
    5.715 mm