  • CRT18-3RD-100
CRT18-3RD-100
advertisement
Manufacturer No:
CRT18-3RD-100
HK JDW NO:
197-CRT18-3RD-100
Package:
100
Datasheet:
CRT18-3RD-100
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100'
Step5Bar-code shipping tag
CRT18-3RD-100
    8 Weeks
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    -90°C~200°C
  • Packaging
    Spool
  • Published
    2002
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -90°C
  • Color
    Red
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    15kV
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Jacket Color
    Red
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.124 (3.15mm)
  • Insulation Diameter
    3.1496 mm