  • CRT0805-BY-3001ELF
CRT0805-BY-3001ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRT0805-BY-3001ELF
HK JDW NO:
103-CRT0805-BY-3001ELF
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRT Series, Thin Film, 3kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 12609
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRT0805-BY-3001ELF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    3kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    1.25mm
    CRT0805
  • Military Standard
    Not
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm