  • CRM2512-JW-681ELF
CRM2512-JW-681ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRM2512-JW-681ELF
HK JDW NO:
103-CRM2512-JW-681ELF
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CRM2512-JW-681ELF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRM2512 Series, Thick Film, 680Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4865
Step5Bar-code shipping tag
CRM2512-JW-681ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
    Thick Film
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Depth
    3.1mm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    300V
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm