  • CRM2512-JW-3R9ELF
CRM2512-JW-3R9ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRM2512-JW-3R9ELF
HK JDW NO:
103-CRM2512-JW-3R9ELF
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CRM2512-JW-3R9ELF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRM2512 Series, Thick Film, 3.9Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRM2512-JW-3R9ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    300V
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm