  • CRL1206-JW-R130ELF
CRL1206-JW-R130ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRL1206-JW-R130ELF
HK JDW NO:
103-CRL1206-JW-R130ELF
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR CRL Series, Thick Film, 130mOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CRL1206-JW-R130ELF
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    10.007382mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    130mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Base Part Number
    CRL1206
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    0.1803V
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm