  • CRL0603-JW-R560ELF
CRL0603-JW-R560ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRL0603-JW-R560ELF
HK JDW NO:
103-CRL0603-JW-R560ELF
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR CRL Series, Thick Film, 560mOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CRL0603-JW-R560ELF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    560mOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Base Part Number
    CRL0603
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm