  • CRGH2512J2M0
CRGH2512J2M0
advertisement
Manufacturer No:
CRGH2512J2M0
HK JDW NO:
792-CRGH2512J2M0
Datasheet:
CRGH2512J2M0
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 2MOhms, 2W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH2512J2M0
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2MOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    2W
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.2mm