  • CRCW2512360KJNTG
CRCW2512360KJNTG
advertisement
Manufacturer No:
CRCW2512360KJNTG
HK JDW NO:
873-CRCW2512360KJNTG
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CRCW2512360KJNTG
Description:
CRCW Series, Thick Film, 360kOhms, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW2512360KJNTG
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    360kOhms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Case Code (Metric)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    6.3mm
  • Width
    3.15mm