  • CRCW20101K20JNEF
CRCW20101K20JNEF
advertisement
Manufacturer No:
CRCW20101K20JNEF
HK JDW NO:
873-CRCW20101K20JNEF
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CRCW20101K20JNEF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 1.2kOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3271
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRCW20101K20JNEF
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    25.486221mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.2kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    400V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Depth
    2.5mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm