  • CRCW12103K48FKEAHP
CRCW12103K48FKEAHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12103K48FKEAHP
HK JDW NO:
873-CRCW12103K48FKEAHP
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-HP Series, Thick Film, 3.48kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7198
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12103K48FKEAHP
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    18.001947mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-HP
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.48kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm