  • CRCW120668R1FKEA
CRCW120668R1FKEA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW120668R1FKEA
HK JDW NO:
873-CRCW120668R1FKEA
Datasheet:
CRCW120668R1FKEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 68.1Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4527
Step5Bar-code shipping tag
CRCW120668R1FKEA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    10.007382mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    68.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    200V
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm