  • CRCW1206154KFKEA
CRCW1206154KFKEA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1206154KFKEA
HK JDW NO:
873-CRCW1206154KFKEA
Datasheet:
CRCW1206154KFKEA
Description:
CRCW Series, Thick Film, 154kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7490
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1206154KFKEA
    Select All
  • Weight
    10.007382mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    154kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    1.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Working Voltage
    200V
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm