  • CRCW060351M0JPEAHR
CRCW060351M0JPEAHR
advertisement
Manufacturer No:
CRCW060351M0JPEAHR
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW060351M0JPEAHR
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-HR Series, Thick Film, 51MOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW060351M0JPEAHR
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW-HR
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±500ppm/°C
  • Resistance
    51MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    RATED AC VOLATGE: 75V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm