  • CRCW060322R1FKTB
CRCW060322R1FKTB
advertisement
Manufacturer No:
CRCW060322R1FKTB
HK JDW NO:
873-CRCW060322R1FKTB
Datasheet:
CRCW060322R1FKTB
Description:
CRCW Series, Thick Film, 22.1Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW060322R1FKTB
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CRCW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22.1Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    1.5494mm